14 Ocak 2013 Pazartesi

USB DİSC LERDEKİ GÖRÜNMEYEN DOSYALARI GÖSTERMENİN YOLU

twitter: #bilgisayarınvarmıderdinvar:)

Harici hard diskinizde (HDD), klasörleriniz ve dosyalarınız gözüküyor ama kesinlikle var olduğunu bildiğiniz bazı dosya ve klasörleri göremiyorsunuz diyelim. Gizli dosyaları göster dediniz olmadı. Gizli dosya virüsünü temizleme yaptınız. Gene gözükmedi. Virüs taraması yaptınız. Gene gözükmedi. Bunlara hiç gerek yokmuş aslında. Çünkü ben de bu yöntemleri denedim.

Windows Gezgini'ni açtıktan sonra harici hard diskinizin üzerinde sağ tıklayıp ardından Özellikler seçeneğini tıklayın. Açılan pencerenin üst tarafında Araçlar yazan sekmeyi tıklayın. Ardından Hata Denetimi bölümündeki Şimdi Denetle düğmesine basın. Açılan küçük penceredeki 2 seçeneği de işaretleyerek Başlat düğmesine basın.
Tarama, hard diskinizin kapasitesinin büyüklüğüne göre uzun sürebilir. Sabırla bekleyin. İşlem bitince gizli dosyaları göster diyoruz.


Gizli dosyaları gösterdikten sonra harici hard diskimizde found.000, found.001 vs... adlı klasörlerin içine bakıyoruz. Kayıp dosya ve klasörlerimizi bulduk. Hadi gözümüz aydın.
http://www.frmtr.com/windows-isletim-sistemleri/4459927-harici-hddnizde-bulamadiginiz-klasor-ya-da-dosya-mi-var-iste-cozumu.html

gizli dosyaları göstermenin yolu

Gizli dosyaları ve klasörleri görüntülemek için aşağıdaki adımları izleyin.
  1. Başlat düğmesi Başlat düğmesinin resmi, Denetim Masası, Görünüm ve Kişiselleştirme ve ardından Klasör Seçenekleri'ni tıklatarak Klasör Seçenekleri'ni açın.
  2. Görünüm sekmesini tıklatın.
  3. Gelişmiş ayarlar altından Gizli dosya ve klasörleri göster'i ve ardından Tamam'ı tıklatın.

TWİTTER TAKİP